ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

خرید تیرآهن در مشهد به راحتی آب خوردن | استیل باختر

خرید تیرآهن در مشهد به راحتی آب خوردن | استیل باختر

خرید تیرآهن در مشهد از پر سر و صدا ترین ها

از آن جایی که صنعت ساختمان سازی یکی از اصول و استاندارد های آن ستون ها و تیر ها اسکلیت آن است ، یک سازه و ساختمان باستی از قسمت ها زیادی تیرآهن تشکیل شده باشد. همانطور که همه می دانند. ساختمان سازی یکی از قلب های پر سر و صدای مشهد است و خرید تیرآهن در مشهد از همین بابت بسیار زیاد است. حال می توانیم به خود این موضوع که چرا خرید تیرآهن در مشهد زیاد است پی ببریم.

برخی از سازه های ارموزی بیشتر با ستون و بِیس بتن ساخته می شوند. اما می توان گفت میزان قابل مشخصی از آن نیز با تیرآهن ساخته می شود. از هیمن بابت باید بدانیم که تیرآهن چیست و خرید تیرآهن در مشهد به چه شکل است و چگونه انجام می شود. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آشنایی با خود تیرآهن قبل از خرید تیرآهن در مشهد

ببینید دوستان یکی از حواصل آهن ، تیرآهن است که در شکل و جنس های تولید و عرضه می شوند. در نظر داشته باشید که ترکیب تیرآهن با خود شمس و پروفیل های آهن کمی متفاوت است و دلیل آن بخاطر داشتن استحکام بیشتر در سازه مورد نظر است. به طور کلی ترکیب اصلی تیرآهن از خود آهن است و در حین تولید آن ، باید در ترکیب آن از سایر عناصر ترکیب کرد تا شکل پذیر تر حین ساخت و سخت و محکم تر بعد تولید شود تا بتوان از آن در مکان های مورد نظر استفاده کرد.

بعد از اینکه آهن مورد نظر از معادن استخراج شد بایستی آن را به کارخانه ها ذوب آهن برد تا طبق روش ها و تکنیک های مورد نظر ، آن را ذوب و سپس ناخالصی ها را از آن جدا کنند. این ناخالصی ها می تواند حاصل فلز ها و عناسر دیگر جدول تناوبی باشد که با افزودن مقداری کربن از هیمن عناصر جدول تناوبی به ترکیب ذوب آهن ، می توان به یک جنس آهنی نسبتا سفت و شبه فولاد رسید.

از آنجایی که تیرآهن حکمی پایه و اسکلت یک سازه را دارد ، نیاز است تا به شکل یک تیر و مقطعی طولی با شکل و فرم خاصی درآید تا بتواند تحمل بار و وزن بیشتری را داشته باشد. حال اگر بخواهیم به طور کلی این پروسه ساخت و تولید تیر
آهن را شرح دهیم میتوانید بیشتر شکل و فرم یک تیرآهن را تصور و بشناسید.

خرید تیرآهن در مشهد

مراحل تولید و شکل و فرم تیرآهن ، خرید تیرآهن در مشهد

بعد از اینکه شمش مورد نظر از کوره ذوب و تولید آهن خارج شد ، آن را به واحد ساخت و تولید تیرآهن میبرند تا برای خرید تیرآهن در مشهد آماده شود. این پروسه با حرارت دادن و سرخ رکدن دوباره شمش آهن شروع می شود. سپس از طریق عبور دادن ان از دستگاه مورد نظر که نورد کاری نام دارد ، به نتیجه اصلی که تیرآهن نام دارد خواهیم رسید.

خیلی از افراد که نورد کاری را فقط برای میلگرد می دانند ، به این موضوع شک می کنند. اما در ساخت و تولید تیرآهن نیز یک مرحله نورد کاری بزرگ تر و حجیم تر داریم. این مرحله با گرم و نرم شدن شمش مورد نظر ، به آن شکل و فرم یک حرف H را می دهد که در آخر به خود تیرآهن خحم می شود و آماده خرید تیرآهن در مشهد می شود. شکل و فرم اصلی یک تیرآهن را در قسمت زیر برای شما مشخص کرده ایم.

خرید تیرآهن در مشهد

آشنایی با شکل فرم آن قبل از خرید تیرآهن در مشهد

شکل و فرم بیشتر تیرآهن ها به شکل حرف H است که کمی موضوع را جالب تر می کند. به طور کلی این جناب تیرآهن از دو بهش جان و بال ساخته شده که ، به دو مقطع یک شکل که به صورت تخت رو به روی یک دیگر قرار دارند و به موازای یکی دیگرند را بال می گویند.

مقطع تخط دیگری که به صورت عمود بر سطح هر بال است را جان می گویند. این اتصال جان و بال در شکل و فرم تیرآهن ، آن را شکل می دهد و باعث می شود تا بعد از سخت شدن آن بعد از تولید بتوان استفاده کرد. اما نکته این جاست که ما چند نوع خرید تیرآهن در مشهد داریم. یا ساده تر ، قطر و اندازه و همچنین شکل های تیراهن ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

خرید تیرآهن در مشهد

آشنایی با انواع خرید تیرآهن در مشهد

استاندارد های فروش و خرید تیرآهن در مشهد به شکل های مختلفی است. به این شکل که نسبت به نیازی که در ساخت ساز داریم ، میزان تحمل ، اندازه ، ابعاد ، وزن و شکل و شمایل های مختلف دسته بندی می شود. در قسمت زیر تعدادی از پر کاربردترین دسته بندی های خرید تیرآهن در مشهد را برای شما دسته بندی کرده ایم.

 • خرید تیرآهن IPE : این مورد از خرید تیرآهن معمولی و بیشترین نوع خرید و فروش را در ایران دارد. زیرا بیشتر استاندارد های ساخت و ساز در ایران ، با تبعیت از استاندارد و خرید تیرآهن ipe است.
 • خرید تیرآهن IPB : این تیرآهن ، مصرف خیلی کمی در ایران دارد و تعداد محدودی از تولید کننده های تیرآهن از نوع استاندارد نیز تولید می کنند. خرید تیرآهن ipb به تیرآهن هاش قطع سنگین نیز معروف است.
 • خرید تیرآهن INP : این نوع از دسته بندی خرید تیرآهن ، خیلی خیلی کم است ، زیرا این محصول الا در ایران تولید نمی شود و از طریق واردات از سایر کشور ها صورت می گیرد. این تیرآهن

خرید تیرآهن در مشهد

بیشتربن کاربرد خرید تیراهن در مشهد به چه شکل است؟

همانطور که اول داستان هم گفتیم ، کاربرد اصلی و دلیل خرید تیرآهن در مشهد به دلیل داشتن استحکام بالا و حکم ستون و پایه یک سازه را داشتن است. در واقع برخی از سازه های مهم و امروزی برای اینکه استحکام بیشتری داشته باشند به خرید تیرآهن در مشهد مراجعه می کنند تا بتوانند سازه طبق اصول و مستحکمی را بنا کرده باشند.

نیرو های برشی و خمشی و مکانیکی که در جای جای یک سازه به ستون های آن وارد می شود باعث میشود تا سازه ار هر نظر تحت فشار و در آخر بروز حادثه ای باشد. برای همین موضوع با خرید تیرآهن در مشهد و ساخت ساختمان و سازه های خود می توانند تا نیرو های برشی ، خمشی ، کششی و مکانیکی که به ستون ها وارد می شود به تیرآهن ها انتقال داد و مانع از هر گونه خم شدگی سازه ، آسیب دیدگی و یا حتی ریزش آن شود. اما به طور کلی کاربرد های اصلی خرید تیرآهن در مشهد به شرح زیر می باشد :

 • ستون ، خرپا
 • نعل ساختمان
 • پوشش سقفی
 • پل‌های لانه زنبوری

خرید تیرآهن در مشهد

بحث از پل ها شد! در برخی از پل ها که هیچ ، در برخی از ساختمان های که قرار است از تراکم واحدی زیادی برخوردار باشد که قصد کمتر مصرف شدن تیراهن را نیز داشته باشند ، اقدام به استفاده از تیرآهن های لانه زنبوری می کنند. همین موضوع باعث می شود تا طبق اصولی فیزیکی هندسی باعث شود فشاری که به ستون وارد می شود به طول مناسب و حساب شده به تمام اسکلت ها پخش شود و مانع از بروز حادثه ای شود.

البته لازم به ذکر است که در برخی از سازه های بزگ و فضا دار امروزی ، جهت اینکه تیرآهن ها در مراکز آن سازه قرار نگیرند از برخی خرپا ها استفاده می کنند که منجر می شود وزن سقل و سقف سازه به اطرف و حاشیه آن منتقل شود. به عنوان مثال سوله ها و سالن های فوتبال امروزی بر پایه خرپا بنا می شوند باعث می شود بسیار زیاد جلوی این فشار ها و نیرو گرفته شود و سازه به طول ثابت و کامل در جای خود باقی بماند. زیرا حکم یک نعل بسیار بزرگ و محکم را دارد.

از طرفی برخی چون سازه های میخواهند بسازند تا طبق اصول از سقفی مستحکم و جادار جهت ایجاد و اجرای موضوع پشم شیشه باشد ، اقدام به خرید تیرآهن در مشهد می کنند که باعث می شود سازه های خود را طوری بنا کنند که سقف آن از تیرآهن و پروفیل های کوتاهی بکار رفته باشد و در نهایت جای کارکردن برای اجرا موضوع پشم شیشه و یا حتی برق کشی نیز باشراه های خرید تیرآهن در مشهد به چه صورت است؟

شما می توانید برای خرید تیرآهن در مشهد از شرکت تامین فولاد باختر ، به سه طریق تهیه آهن آلات خود را انجام دهید.

1- به صورت خرید حضوری در فروشگاه تامین فولاد باختر

2- به صورت تلفنی و ثبت سفارش از طریق تلفن با شرکت و کارشناس مربوطه

3- ثبت سفارش و خرید تیرآهن مورد نظر از وب سایت ما یعنی تامین فولاد باختر.

به راحتی محصولات خود را در فروشگاه ما سرچ کنید و در هر تعدادی که نیاز دارید ، بعد از پرداخت و ثبت سفارش ، تا تمام پروسه جمع آوری و ارسال تیرآهن به صورت کاملا حرفه ای و ایزوله صورت گیرد.

شرکت تامین فولاد باختر ، با داشتن سابقه دیرینه در حوزه تامین و فروش آهن آلات و انواع فولاد ، در تلاش است که بهترین خدمات ، بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه دهد تا اعتماد آن ها را جلب و مشتریانی وفادار برای خود داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین‌ها


بتن خود متراکم چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • بتن خود متراکم چیست؟

  بتن خود متراکم (SCC) بتنی است با کارایی بالا که قادر است تحت وزن خود و بدون انجام هیچ گونه عملیات متراکم ...

  علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟

  تشریح دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی و در شرایط رکودی آخرین به روز رسانی ۹۸/۱۱/۰۷ جواب : کمبود آهن ...

  میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد
 • 13
 • آگوست
 • میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد

  میلگرد چیست؟ میلگرد یا آرماتور، فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

  آدرس

  پاسداران، خیابان گلنبی، پلاک 41، واحد 10

  پست الکترونیک

  steelbakhtar@yahoo.com