ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

خرید میلگرد

خرید میلگرد

خرید میلگرد

خرید میلگرد یکی مهم یکی از مهم ترین کار هایی است که در صنعت ساختمان سازی مورد انجام قرار میگرد. خرید میلگرد یکی از عناصر اصلی یک ساختمان بتنی است. این ساختمان بایستی طبق استاندارد های جهانی و اصولی پی ساخت خود را ادامه دهد تا در آینده دچار مشکلات خطری نشود. در واقع میلگرد حکم مستحکم سازی بتن در آرماتور ها ، ستون ها و … است. همواره خرید میلگرد به شکل و جنس و ضخامت های مختلفی صورت میگیرد. در این مقاله که خرید میلگرد نام دارد می خواهیم به خود فلسفه به وجود آمدن میلگرد و انواع میلگرد را برای شما باز شرح دهیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

خرید میلگرد

آخرین مقالات تامین فولاد باختر

تاریخچه میلگرد ، خرید انواع میلگرد

برای اولین بار در سال ۱۸۰۰ جوزف لوئیس به این نتیجه رسید که افزودن میلگرد به بتن می‌تواند خواص کششی ضعیف آن را جبران کند. که در نهایت به ایجاد سازه‌هایی می شود که هم در برابر نیروهای کششی و در برابر نیروهای فشاری مقاومت بالایی داشته باشند. چندین سال بعد پس از اینکه این سیستم کشف و مورد استفاده قرار گرفت ، باعث شد که به یک استاندارد همه گیری در سراسر جهان تبدیل شود. خرید ملیگرد و اضافه کردن آن به بتن به شکل متفاوت بسیار شناخته تر شد تا اینکه به همه جای جهان رسید.

بیشتر بخوانید: پخش رنگ

در کل اگر بخواهیم کمی تخصصی تر به موضوع خرید میلگرد و دلیل استفاده از آن بپردازیم باید به شما بگویم که ، بتن به طور کلی از استحکام فشاری بالایی برخوردار است. یعنی برای اینکه حتی گوشه کوچکی از این قطعه را بخواهید بشکنید یا موراد دیگر ، بایستی که آن را تحت فشار های خیلی زیادی قرار دهید تا خرد شود. اما در حین ساخت ستون و آرماتور های ساختمان و سازه های بزرگ ، تحمل کششی ندارد. یعنی با یک نیروی چرخشی و گششی وارد کردن به این سازه بتنی ، باعث می شود که خرد شود ، ترک بزند و در آخر خطرات احتمالی چون ریزش آن می شود.

اما خرید میلگرد و جای دادن آن در ترکیب بتنی و ستون ها ، اعث می شود این نقطه ضعف به طور کلی از بین می رود. از زمانی که با خرید میلگرد و استفاده آن در این سازه های بتنی شروع شده ، آسمان خراش هایی که زمانی از آهن خالص بودند ، جای خود را به این سازه ها دادند. به عنوان مثال در کشور خودمان ، برج میلاد از مروبترین سیمان و بتن ساخته شده که گفته شده ترکیب آن از خاک کوه های زاگرس بوده و میلگرد های عزیم و مقاومی در میان و مسط بتن های کاشته شده تا استحکام چند برابری به آن اهدا کند.

خرید میلگرد

اما یک نکته مهمی که در خرید میلگرد باید از آن آگاه شوید این است که ، چرا از ساختمان های تمام آهنی یا فولادی استفاده نمی کنند؟ ببینید برجی همانند برج میلاد را اگر بخواهند با تیر آهن های بزرگ و فولادی بسازند ، یک استحکام معین خواهد داشت. اگر این سازه را با بتن و خرید میلگرد بسازند ، دقیقا همانند آنسازه استحکام خواهد داشت. تفاوت این دو این است که ، هزینه خرید آهن و فولاد خالص برای ساخت آن بسیار بیشتر از خرید میلگرد و بتن است. در واقع برای به صرفه اقتصادی بودن آن است که از این روش استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید : خرید تیرآهن در اصفهان

البته در پی بند بالا ، هر کدام از روش های بالا ، دردسر های خاص خودشان را دارند. یا به روایت هر کدام مزایا و معایبی دارد که ما با در نظر گرفتن آن مورد بالا را نقل قول کردیم. به طور کلی هنوز هم هستند که ساختمان هایی که با تیرآهن های فولادی و آهنی ساخته می شوند. اما بیشتری موردی که از آندر ساختمان سازی استفاده می شود ، خرید میلگرد و بتن ات که استحکامی همانند آن دارد. در ادامه به انواع خرید میلگرد نسبت به میعار های مختلفی خواهیم پرداخت.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خرید میلگرد با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید میلگرد :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

 

خرید میلگرد

خرید میلگرد بر اساس نوع و کاربرد

 

در خرید میلگرد باید این را در نظر داشته باشید هر کدام از آن ها بر اساس نیازی خاص ساخته شده اند. پس باید دقتداشته باشید که در کدام قسمت های یک سازه و بتن آن استفاده کنید تا بعدا دچار اشتباهات جبران ناپذیر نشوید. در ادامه کاربرد های میلگرد را که از آن برای ساختمحصولاتی که در سازه استفاده می شود را نام برده ایم :

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه

 • خرید میلگرد راستا : این نوع از میلگرد بیشتر در فونداسیون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد تا استحکام کششی آن را افزایش دهد.
 •  
 • خرید میلگرد سنجاقی : خرید این میلگرد سنجاقی ، همانطور که از اسمش پیداست ، سنجاقی است و برای استحکام سازی و برش در بتن را دارد. ای نوع میلگرد بیشتر در مقاطع طولی خاموتمورد استفاده قرار می گیرد.
 •  
 • خرید میلگرد خاموت : خرید میلگرد و خاموت سازی آن در جهت این است که میلگرد های طولی را از شکم دادن و وِلو شدن آن جلوگیری کند و از طرفی به استحکام کلی سازه بیفزاید.
 •  
 • خرید میلگرد خرک : ساخت این مورد با میلگرد برای بتن‌ریزی کف سازه‌ها و فونداسیون است ، که به صورت دو شبکه متوالی افقی در داخل قالب سازه استفاده می‌شود.
 •  
 • خرید میلگرد رکابی : از محصول میلگرد رکابی برای نگه داشتن مقاطع طولی در دیوا ها به کار می رود تا استحکام بیشتری داشته باشد.
 • خرید میلگرد ادکا : از این مدل از قطعات ساخته شده از میلگرد برای تحمل نیرو های برشی و تکیه گاه تیر ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : خرید آهن در تهران

خرید میلگرد

خرید میلگرد بر اساس ضخامت آن

میلگرد ها بر اساس معیار های مختلفی به فروش می رسند و هر کدام از این معیار های نشان دهنده این است که تحمل این نوع میلگرد چقدر است و در کجا مورد استفاده می توان قرار داد است. در این قسمت می خواهیم خرید میلگرد را از نظر ضخامت مورد برسی قرار دهیم.

 1. سایز 5/5
 2. سایز 6/5
 3. سایز 8
 4. سایز 10
 5. سایز 12
 6. سایز 14
 7. سایز 16
 8. سایز 18
 9. سایز 20
 10. سایز 22
 11. سایز 24
 12. سایز 26
 13. سایز 28
 14. سایز 30
 15. سایز 32

خرید میلگرد

در خرید میلگرد در هر کدام از سایز های بالا نیاز به توضیح است که موارد شماره های 1 و 2 به شکل های توپی و یا کلاف بسته بندی می شود. شماره 3 و 4 به شکل شاخه ای و کلاف بسته بنید می شود و شماره های 5 الی 15 همه به شکل شاخه های 12 متری بسته بندی می شود. البته این را در نظر داشته باشید که بسته بندی به شکل های مختلفی چون متراژ هایی از 1 تا 11 متری انجام می شود و یا در شاخه های نصف نیز می توان خرید میلگرد انجام داد. که اصولا میلگرد نرمال نامیده می شوند.

خرید میلگرد طبق استاندارد ها

خرید میلگرد نیز بعد از اینکه به چه مقدار و نوعی از آن نیاز داریم را می توان از طریق استاندارد ها نیز مقایسه و خرید کرد. همواره افراد زیادی هستند که از  طریق این میعار ها خرید میلگرد خود را انجام می دهند. در قسمت زیر به برخی از این معیار ها در خرید میلگرد پرداخته ایم.

 • خرید میلگرد A1:در خرید میلگرد با معیار A1 آن را به میلگرد نرم می شناسند. کم بودن کربن در ترکیب شیمیایی آن باعث شده تا به راحتی در هر صنایع از میلگردهایی که نیاز به خم شدن راحت دارند ، استقبال شدید شود. این نوع ملگرد از هیچ نوع عاج و دنده ای در آن به کار نرفته است.
 • خرید میلگرد A2: اخرید میلگرد با استاندارد A2 بیشتر در خاموت کاری کاربرد دارد. از طرفی این نوع ملگیرد با داشتن عاج های یک دست در یک جهت و با نظم ، باعث شده تا در مقاطع مهم و چسبندگی در بتن گوشزد باشد.
 • خرید میلگرد A3: این نوع میلگرد از خمش پذیری کمتری برخوردار است و به میلگرد جناق دارد معروف است زیرا در جهت معین و یک سو از عاج هایی مانند جناق به کار رفته است. استحکام بالای این استاندارد و معیار از خرید میلگرد گوشزد است.
 • خرید میلگرد A4: همانند مورد قبلی این نوع میلگرد از عاج های جناق دار ، اما در خلاف جهت یکدیگر هستند. استحکام این میلگرد بالا و خمش پذیری آن بسیار پایین و حتی از موارد قبلی قیمت بالاتری را در خرید میلگرد به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید: هوشمند سازی ساختمان

خرید میلگرد

راه های خرید میلگرد به چه صورت است؟

شما می توانید برای خرید میلگرد از شرکت تامین فولاد باختر ، به سه طریق تهیه آهن آلات خود را انجام دهید

1 به صورت تلفنی و ثبت سفارش از طریق تلفن با شرکت و کارشناس مربوطه

2- ثبت سفارش و خرید میلگرد مورد نظر از وب سایت ما یعنی تامین فولاد باختر.

به راحتی محصولات خود را در فروشگاه ما سرچ کنید و در هر تعدادی که نیاز دارید ، بعد از پرداخت و ثبت سفارش ، تا تمام پروسه جمع آوری و ارسال میلگرد به صورت کاملا حرفه ای و ایزوله صورت گیرد.

بیشتر بخوانید : خرید فولاد در اصفهان

شرکت تامین فولاد باختر ، با داشتن سابقه دیرینه در حوزه تامین و فروش آهن آلات و انواع فولاد ، در تلاش است که بهترین خدمات ، بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه دهد تا اعتماد آن ها را جلب و مشتریانی وفادار برای خود داشته باشد.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خرید میلگرد با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید میلگرد :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین‌ها


بتن خود متراکم چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • بتن خود متراکم چیست؟

  بتن خود متراکم (SCC) بتنی است با کارایی بالا که قادر است تحت وزن خود و بدون انجام هیچ گونه عملیات متراکم ...

  علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟

  تشریح دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی و در شرایط رکودی آخرین به روز رسانی ۹۸/۱۱/۰۷ جواب : کمبود آهن ...

  میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد
 • 13
 • آگوست
 • میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد

  میلگرد چیست؟ میلگرد یا آرماتور، فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

  آدرس

  پاسداران، خیابان گلنبی، پلاک 41، واحد 10

  پست الکترونیک

  steelbakhtar@yahoo.com