ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

خرید تیرآهن

خرید تیرآهن

خرید تیرآهن

حتما می دانید که آهن و سایر فرآورده های آن در صنعت های امروزی به مصرف و کاربرد چند برابری رسیده است. یکی از پر فروش ترین فرآورده آهن ، خرید تیرآهن است. خرید تیرآهن در صنعت های امروزی ، به خصوص صنعت ساختمان سازی و ساخت برخی ماشین آلات سنگین کاربرد دارد. خرید تیرآهن را نیاز است تا راجع به آن اطلاعات جامعی کسب کنید تا بتوانید یک حرید تیرآهن خوب داشته باشید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : خرید تیرآهن در اهواز

خرید تیرآهن

خرید تیر آهن ، آشنایی با ساختار و کاربرد تیر آهن

همانطور که می داندی ، آهن یکی از پر  مصرف ترین مواد اولیه ای است که در این قرن بیشترین فروش را نیز دارد. همچنین خرید تیر آهن در بسیاری از سازه های ساختمانی ، حکم پایه و اسکلت آن را دارد. خرید تیرآهن در واقع در راستیا این است که ، ستون ها و اسکلت ساختمان را به شکلی بسازند تا تحمل بیشتری نسبت به تنش ها و رانش های هر نوع شرایط داشته باشد. کار کردن اصولی بعد از خرید تیر آهن ، مهم اتس که چطور باید طبق نقشه ای که معامار تهیه کرده ، ساختمان را بسازند و بالا بیاورند.

این تیر آهن ها همه مقطعی طولی هستند که بسته به نیاز و مقدار باری که قرار است تحمل کند ، در شکل ها و سایز های مختلف به فروش می رسند. البته قبل از اینکه بخواهیم به انواع و خرید تیرآهن بپردازیم ، بیاییم ببینم که اصلا این تیر را چگونه می سازند.

ساخت تیرآهن برای اینکه قابل استفاده ود ، همانند ساخت میلگرد از مرحله نورد گرم شمش است. با این تفاوت که باستی از چند مرحله بگذرد. قبل از اینکه به شکل قالب بخواهند در بیاروند ، شمش را گرم می کنند تا حالت شکل پذیری داشته باشد. سپس اقدام به مراحل بعدی آن برای نورد کاری می کنند. در ساخت و تولید برای خرید تیرآهن ، بایستی تعداد مراحل بیشتری را عبور کند و تا سپس به از سمت دیگر خط تولید ما ، تیرآهن بیرون آید. پیچیدگی داستان تولید تیرآهن ، حجم بزرگ آن اتس که کمی نسبت به پروفیل های دیگر ، زمان گیر تر ، و به علاوه انرژی بیشتری نیاز دارد. از همین بابت قیمت تیرآهن نسبت به سایر پروفیل های آهن گرانتر است. در ضمن خرید تیرآهن در جنس و شکل های مختلفی انجام ی شود. به عنوان مثال تیرآهن هایی از جنس فولاد سخت یا سبک.

بیشتر بخوانید : خرید تیرآهن در اصفهان

خرید تیرآهن

تیرآهن دقیقا چیست؟

در خرید تیر آهن باید با اجرا و قسمت های مهمی از آن آشنا شوید. آشنا نبودن با هری کی از این اجرا ، در خرید تیرآهن براش ما مشکل ساز خواهد بود. اما این اجرا و موارد مهم د خرید تیر آهن چیست. تیرآهن مقطع طولی است که در  صنعت ساختمان و ساخت و ساز ، کاربرد زیادی دارد. شکل سطح مقطع تیرآهن با توجه به نوع آن شامل دو بخش اصلی می‌باشد که بال و جان نام دارند. این دو بخش در تیر آهن مشخص م یکند که تیرآهن از چه نوع و شکلی است.

بال و جان در خرید تیرآهن چیست؟

ساختار تیرآهن به این شکل است که ، از قسمت مقطعی آن دو قسمت مقطعی و ورقی است که به صورت موازی از هم ، از طریف مقطع دیگری به اسم جان که در بین آن ها است به شکل عمود بر هر دوی آن ، وصل شده اند. با وجود داشتن این ساختار در تیرآهن ها ، خرید تیرآهن در شکل ها مختلفی ایجاد می شود که هر کدام در تحمل وزن ، ضخامت و … های متفاوت کاربرد دارند.

خرید تیرآهن

کاربرد و خرید تیرآهن در کجا هاست؟

کاربرد و خرید تیرآهن ، نسبت به استاندارد های و نیاز های سازه مورد استفاده است. در قسمت قبل بهشما گفیتم که مقاطع یک تیرآهن به طور معمول چیست و اینکه این موارد از خرید تیرآهن بیشتر در ساخت ساز هایی چون ، ساختمان سازی و پل سازی کاربرد دارد. با خرید تیزآهن و استفاده آن در سازه ، در جهت انتقال نیرو های برشی و خمشی است که به سازه وارد می شود. با این کار از فروپاشی سازه جلگیری می شود و به استحکام آن چند برابر اضافه می شود. بیشترین کاربرد خرید تیرآهن را در قسمت زیر برای شما نوشته ایم.

 • ستون ، خرپا
 • نعل ساختمان
 • پوشش سقفی
 • پل‌های لانه زنبوری

هر کدام از این موارد به ترتیب به این شکل هتسند که ، از خرید تیرآهن برای ساخت خرپا هایی در سازه هایی خاص استفاده می شود. به عنوان مثال در سالن های ورزشی بزرگ مسقف ، از ستون های و خرپا هایی برای نگهداری سازه و استحکام آن مورد استفاده شده.

بیشتر بخوانید : خرید انواع میلگرد

خرید تیرآهن

در ساخت ساختمان نیز برای اینکه نقاط مهمی از ساختمان همانند به میخ ، به جایی کوبیده شود تا در جای خود محکم باقی بماند و لغذش نداشته باشند ، از خرید تیر آهن برای ساخت نعل استفاده می کنند.

با خرید تیر آهن بریا پوشش سقفی ، در سازه ها و ساختمان هایی استفاده می شود که در ، قصد مستحکم سازی لایه لایه سقف ، و یا استفاده از پشم شیشه را در ساختمان دارند.

بیشتر سازه های پلی در ایران جهان ، با خرید تیرآهن زنبوری صورت می گیرد. این تیرآهن با داشتن شکل و فرم هندسی که دارد ، توانسته نیرو بیشتری را تحمل کند و در نتجه استحکام بالای پل شود. البته از خرید تیرآهن های زنبوری در ساخت ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از نمونه های بارز این ساختمان کی برای عموم آشنا باشد ، می توان به ساختما علائدین تهران در خیابان جمهوری ، جنب پل حافظ اشاره کرد که با وود به طبقات زیری و یا بالا ، به صرحات می توانید بینید که این سازه با خرید تیرآهن های زنبوری صورت گرفته.

خرید تیرآهن

چند نوع خرید تیرآهن داریم؟ ، دسته بندی تیرآهن ها

استاندارد های فروش و خرید تیرآهن به شکل های مختلفی است. به این شکل که نسبت به نیازی که در ساخت ساز داریم ، میزان تحمل ، اندازه ، ابعاد ، وزن و شکل و شمایل های مختلف دسته بندی می شود. در قسمت زیر تعدادی از پر کاربردترین دسته بندی های خرید تیرآهن را برای شما دسته بندی کرده ایم.

 • خرید تیرآهن IPE : این مورد از خرید تیرآهن معمولی و بیشترین نوع خرید و فروش را در ایران دارد. زیرا بیشتر استاندارد های ساخت و ساز در ایران ، با تبعیت از استاندارد و خرید تیرآهن ipe است.
 • خرید تیرآهن IPB : این تیرآهن ، مصرف خیلی کمی در ایران دارد و تعداد محدودی از تولید کننده های تیرآهن از نوع استاندارد نیز تولید می کنند. خرید تیرآهن ipb به تیرآهن هاش قطع سنگین نیز معروف است.
 • خرید تیرآهن INP : این نوع از دسته بندی خرید تیرآهن ، خیلی خیلی کم است ، زیرا این محصول الا در ایران تولید نمی شود و از طریق واردات از سایر کشور ها صورت می گیرد. این تیرآهن

خرید تیرآهن

شرکت و فروشگاه تامین توسعه باختر ، یکی از فروشگاه های برتر در حوزه فروش انواع مصولات آهنی ، فولادی ، استیل و … است. شما می توانید برای هر یک از سوالات خود در این زمینه با ما تماس بگیرید و استعلام موجودی و قیمت محصولات مورد نظر خود را بگیرید. راه های ترباطی در قسمت زیر درج شده است.

شماره تماس جهت خرید تیرآهن :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

خرید تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

خرید تیرآهن لانه زنبوری یا همان cpe از نوع دیری از محصولات آهنی است که با شبکه کردن تیرآهن های خص ، آرا به شکل لانه زنبوری و یا همان 6 ضلعی ها متناوب درست می کنند. با این کار و خرید تیرآهن لانه زنبوری در ساخت و ساز برای مکان هایی از آن استفاده می کنند که نیروی خمشی بالایی دارد تاز این نیرو وارد شده محافظت کند.

بیشتر بخوانید : خرید فولاد در کرمانشاه

نکات مهم و تاثیر گذار در خرید تیرآهن

خرید تیرآهن بسیار مهم و حیاتی است ، به این صورت که اگر طبق اصول خریداری نشود ، ممکن است پس از ساخت سازه ، اتفاقات و ضرر های مالی و جانی به افراد برساند. پس بهتر است قبل از خرید تیرآهن اقدام به تمام کار های معماری و اصولی آن کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

برای محاسبه قیمت میزان و نوع تیرآهن خود ، می توانید از جدول های وزنی استفاده کرد. این جداول با نشان دادن شکل و اندازه مقطع و اندازه تیر به همراه وزن آن ، در خرید تیرآهن به شما کمک بسیاری می کند.

دومین نکته تاثیر گذار بر قیمت و خرید تیرآهن ، وزن آن و نوع آن است. یعنی شما نسبت به نوع تیرآهن که قصد خرید دارید در مقدار جرم و وزنی که از آن خریداری می کنید متفاوت ست.

خرید تیرآهن

کار های ثانویه در خرید تیرآهن نیز مشمول هزینه است. به عنوان مثال شخصی قصد دارد که بعد از خرید تیرآهن در آن ها برش هایی و یا تغیرات مهم اعمال شود. به عنوان مثل برش آن به قطعات کوکچتر و یا برش آن برا ساخت تیرآهن لانه زنبوری.

بیشترین نوع خرید تیرآهن در خصوص خرید تیرآهن هایی با سایز های 14 ، 16 و 18 است. شما می توانید نسبت به نیاز خود به هری کی از سایز های موجود و مورد نیاز نیز خدمات ثانویه را بر روی آن عمال کنید.

در استفاده و خرید تیرآهن از  ساختاری که در آن پیروی می شود به این شکل است که باید میزان بار به تمام ساکلت و تیرآهن ها به صورت مساوی تقسیم شوند. در این ساختار شاه تیر به صورت افقی به تیرچه ها وصل هستند و فشار بار ها را به سایر تیرچه ها را به ستون منتقل می کند. تیرچه ها معمولا از مدل اصلی کمی کوچکتر هستند و باید به شاه تیر وصل باشند اما به صورت مستقیم با ستون ها ارتباط ندارند. تمام این وارد برای مقاومت بالا در برابر نیرو خمشی است.

سایر موارد تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن چیست؟

در قسمت زیر تعدادی از پارامتر هایی که در قیمت تیرآهن تاثیر گذار هستند را آماده کرده ایم. این موارد را با تغییر در هر یک از آن ها قیمت مجموع مقداری که قصد خرید تیرآهن دارید نیز متغیر می شود. :

 • نرخ دلار
 • وزن تیرآهن
 • برند تیرآهن
 • کیفیت تیرآهن
 • استاندارد
 • قیمت شمش
 • نوسانات ارزی دلار
 • و …

بیشتر بخوانید : انواع تیرآهن چیست؟

خرید تیرآهن

راه های خرید تیرآهن به چه صورت است؟

شما می توانید برای خرید تیرآهن از شرکت تامین فولاد باختر ، به سه طریق تهیه آهن آلات خود را انجام دهید.

1- به صورت خرید حضوری در فروشگاه تامین فولاد باختر

2- به صورت تلفنی و ثبت سفارش از طریق تلفن با شرکت و کارشناس مربوطه

3- ثبت سفارش و خرید تیرآهن مورد نظر از وب سایت ما یعنی تامین فولاد باختر.

به راحتی محصولات خود را در فروشگاه ما سرچ کنید و در هر تعدادی که نیاز دارید ، بعد از پرداخت و ثبت سفارش ، تا تمام پروسه جمع آوری و ارسال تیرآهن به صورت کاملا حرفه ای و ایزوله صورت گیرد.

شرکت تامین فولاد باختر ، با داشتن سابقه دیرینه در حوزه تامین و فروش آهن آلات و انواع فولاد ، در تلاش است که بهترین خدمات ، بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه دهد تا اعتماد آن ها را جلب و مشتریانی وفادار برای خود داشته باشد.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خرید میلگرد با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید میلگرد :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین‌ها


بتن خود متراکم چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • بتن خود متراکم چیست؟

  بتن خود متراکم (SCC) بتنی است با کارایی بالا که قادر است تحت وزن خود و بدون انجام هیچ گونه عملیات متراکم ...

  علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟

  تشریح دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی و در شرایط رکودی آخرین به روز رسانی ۹۸/۱۱/۰۷ جواب : کمبود آهن ...

  میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد
 • 13
 • آگوست
 • میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد

  میلگرد چیست؟ میلگرد یا آرماتور، فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

  آدرس

  پاسداران، خیابان گلنبی، پلاک 41، واحد 10

  پست الکترونیک

  steelbakhtar@yahoo.com