ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

خرید آهن

خرید آهن

خرید آهن

مهم ترین موضوعی که بیشتر فعالان در حوزه ساختمان سازی ، ساخت دستگاه های صنعتی و حوزه های صنعتی بزرگ دیگر دارند این است که ، خرید آهن با کیفیت و خوش قیمت را در کدام فروشگاه معتبر انجام دهیم. به طور کلی در خرید آهن چه موارد و نکاتی لازم است تا با آنها آشنا شویم و آن را در اصول خرید آهن خود قرار دهیم.

به عنوان مثال شما اگر در حوزه ساختمان سازی هستید و یا می خواهید در آن حوزه قدم بردارید و آشنا شوید ، بایستی بدانید چند نوع آهن داریم و اینکه اصلا کیفیت آهن ها به چند دسته و نوع تقسیم می شوند تا یک خرید آهن با کیفیت و به صرفه را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: اسکالپ سر

این مقاله اطلاعاتی جامع در خصوص خرید آهن و اصول پایه ای آن را برای شما بازگو می کند. حتما مقاله های دیگر ما یعنی تامین فولاد باختر را مورد بررسی قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص خرید آهن می توانید با ما در ارتباط باشید.

خرید آهن

آخرین مقالات تامین فولاد باختر

آشنایی با آهن در خصوص خرید آهن

اگر در خانه های قدیمی و یا حتی برخی از خانه های جدید کمی به اجرای بنیادی آن دقت داشته باشید ، می بینید از آهن تشکیل شده. به عنوان مثال پنجره ها ، چارچوب در ها ، و حتی برخی کابینت های فلزی ک از ورق هایی با آلیاژ آهن ساهته شد اند. اما این فقط قسمت های ظاهری داستان است و ساختمان مربوطه در باطن و درون آن از اسکلتی آهنی بتنی ساخته شده. به عنوان مثال بخشی هایی چون فونداسیون ، پایه ها و ستون ها ، نرده های درون ساختمان و بخش های استحکامی نمایی و داخلی ساختمان ، از بخش عمده ای از آهن های مختلف و در شکل و ضخامت های متفاوت ساخته شده است.

بیشتر بخوانید : خرید آهن در مشهد

یا در سالن های فوتسال و ورزشی ستون هایی که خرپا نام دارند از جنس آهن و آلیاژ هستند که از طریق ورقه های آهنی ساخته شده اند. همچنین بخش عمده ای از خرید آهن توسط شرکت های خودرو سازی انجام می شود. بدنه های خودرو ، شاسی خودرو ، برخی از مهم ترین قطعات و درون آن از آهن ساخته می شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه

در حوزه طراحی و ساخت دستگاه های صنعتی نیز بخش بسیار حائز اهمیتی از خرید آهن به چشم میخورد که در مصارف ساخت دستگاه ها بزرگ و کوچک و قطعات متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید آهن

به طور کلی آهن به همین شکل ساده که در طبیعت یافت می شود قابل استفاده نیست. زیرا آهنی که در طبیعت یافت می شود به شکل ناخالص است ، استحکام کمی دارد و اکسید شده است. از طرفی این آهن به شکل قابل استفاده نیست. یعنی به شکل سنگ های کوچک و بزرگ هستند که دیگه خودتان کمی فکر کنید متوجه می شوید که با تکه سنگی درشت و شکل های عجیب و غریبه خدا دادی نمی توان یه برج میلاد ساخت.

البته تئوری هایی است که می گویند سنگ آهن از قبل در زمین نبوده و توسط شهاب سنگ هایی ، در سراسر جهان و نقاطی خاص پخش شد اند. اما این سنگ هایی که در خرید آهن تهیه می کنیم چگونه ساخته می شود.

همونطور خودتون میدونید این سنگ هار ار در در کارخانه های ذوب آهن ذوب کرده و سپس ناخالصی های آن را جدا کرده سپس آن را در جهت مصارف گوناگون ، از طریق دستگاه ها ، ابزار ها و قالب ها مخصوص آن را شکل می دهند تا مورد استفاده قرار گیرد.

خرید آهن

قبل از خرید آهن بهتر است بدانید که …

در این قسمت از مقاله خرید آهن برای شما 5 مورد را آماده کردیم تا با طریق آن بتوانید بهترین خرید آهن خود را تجربه کنید.

 1. کسب دانش در حووه انواع آهن آلات و ویژگی های کلی آن ها در حوزه و حیطه کاریتان
 2. درخواست مشاوره از مشاوران و کارشناسان حوزه کاری خود و یا فروشگاه آهن مورد نظر
 3. تعیین میزان و مقداری که به آهن آلات نیاز دارید ، نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید
 4. نهایی کردن تعداد و قیمت به صرفه نسبت به کیفیت درخواستی در خرید آهن آلات
 5. تطابق دادن فاکتور خرید با لیست خرید خودتان نسبت به محصولاتی که در خرید آهن دریافت کردید

بیشتر بخوانید : خرید فولاد در کرمانشاه

قبل از خرید هر محصولی از حیطه خرید آهن ، بهتر است از تعدادی از رقبای ما و کسانی که در حوزه فروش آهن آلات مختلف هستند استعلام قیمت و موجودی کنید تا قیمت و نوع کالایی که موجود است و درخواست کردید را علی الحساب داشته باشید تا نسبت به معیار هایی ک در بالا گفته شد یک خرید کامل و بی عیب و نقص داشته باشید.

خرید آهن

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خرید آهن با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید آهن :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱22556161

 

در خرید آهن به چند نوع آهن بر میخوریم؟

خرید آهن برای بسیاری از مصارف مهمی همچون ، ساختمان سازی ، ماشین سازی ، ساخت قطعات ریز و درشت ، راه آهن ، کشتی سازی و … صورت می گیرد. اما هر کدام از آن به نسبت نیاز خود دست به خرید آهن می زنند.

به عنوان مثال کسانی که کار ساخت ترانزیت و تریلی دارند ، برای خرید آهن بیشتر به تسمه ها و ورق های آهنی مراجعه می کنند.

در دسته کار های صنعتی در خرید آهن ، بیشتر از ورق ها و شفت های پولیش دیده ، استفاده می شود که هر کدام نسبت به آلیاژ و استحکام آن در مصارف خاصی استفاده می شود.

در صنایع ساخت قطعات ، بیشتر از آهن آلات به شکل مکعب و قطعه ای خریداری می شود.

اما افرادی هستند که کار های خاصی انجام میدهند که در آن نیز به نوع های دیگری از خرید آهن مراجعه می کنند. به عنوان مثال کسانی که در ساخت ماشین آلات جرثقیلی هستند ، از قوطی های در شکل و اندازه های متفاوت استفاده می کنند. این افراد در خرید آهن ، به شکل قوطی که مستطیل یا مربع است و یا اندازه های آن ک در سایز های متفاوت است و ضخامت آن که در قطر گوشت های مختلف است دقت بسیاری دارند.

بیشتر بخوانید : خرید تیرآهن در اهواز

خرید آهن

دسته بیزینس های خاصی هم هستند که در حوزه پایپینگ ، منبع سازی و نورد کاری کار میکنند که در خرید آهن بیشتر به لوله های آلیاژی و ورق های ضد زنگ و یا حتی گاوانیزه و استیل مراجعه می کنند.

برخی از تابلو سازانی که در حوزه ساخت تابلو های تبلغیاتی بنر ، بیلبورد ، کامپوزیت و … فعالیت دارند در خرید آهن نیز بیشتر به قوطی ها مراجعه میکنند. البت برخی در این نوع از نبشی ها و ناودانی ها نیز استفاده می کنند. مثلا وقتی می خواهند ورق های های کامپوزیت را به مکانی محکم محار کنند تا در صورت تپله کردن آویزان نشود از نبشی ها استفاده می کنند.

برخی در ساخت برخی از تابلو های برق و کنتور هستند که نیاز است از ورق های نازک تر آهن خریداری کنند. آن ها یا از طریق خرید ناودانی های سایز نازک ، آن ها را جوش می دهند و یا از خود ورقی که از آن استفاده می کنند ، در هنگام خم کردن با دستگاه خم ، آن را می سازند.

یکی معروف ترین صنایعی که در آن مقدار بسیار زیاد از آهن استفاده می شود ، راه آهن و قطار است. همانطور ک میدانید در ساخت ریل راه آهن از شهری به شهری دیگر ، مقدار بسیار زیاد و کلیلومتر ها از آن نیاز است. پس خرید آهن در این حوزه نیز بسیار زیاد است.

از معروف ترین دیگر آن ها ، کشتی سازی است که میتوان گفت خرید آهن در حوزه کشتی سازی ، به شدت زیاد است. چون کشتی ها تمام عواملات سازشی آن و کارکرد آن با آهن آلات و انواع فولاد است.

بیشتر بخوانید: پخش رنگ

خرید آهن

در صنعت ساختمان سازی هم از انواع مختلفی خرید آهن صورت می گیرد. به عنوان مثال ، میلگرد در آرماتور ها و ستون های بتنی ، از تیر آهن برای محکم سازی در قسمت های سقفی و کفی ساختمان و … در نظر داشته باشید که معیار های ساختمان سازی در خرید آهن آلات بسیار زیاد است و هر سازنده و معمار از یکسری اصول و استاندارد ها جهانی و در برخی قسمت ها از آهن در صورت نیاز برای استحکام سازی استفاده می کند. به عنوان مثال بخی از ناوادانی ها و شیروانی ها از آهن ها با آلیاژ ای مختلف استفاده می شود و یا در برخی از خانه ای امروزی ار پروفیل های خاصی برای درب و پنجره ها استفاده می شود.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در انواع آهن های موجود در فروشگاه تامین فولاد باختر فقط با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید آهن :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱22556161

خرید آهن

خرید آهن در انواع مختلف

خرید میلگردمیلگردها، مقاطع فولادی هستند که به شکل استوانه‌های نازک تولید می‌شوند. کاربرد اصلی این مقاطع، در صنایع ساختمانی است. احتمالا با گذر از کنار یک ساختمان نیمه‌کاره ، میلگرد آجدار به چشمتان خورده باشد. اما استفاده از میلگرد در هر صنعتی که نیاز به تولید بدنه داشته باشد ، مانند خودروسازی رواج دارد.
خرید ورقورق فولادی، قطعه‌ای نازک از فولاد است که در ابعاد استاندارد به دست مصرف‌کننده می‌رسد. از هر نوع آلیاژ فولادی ، می‌توان تسمه هم تولید کرد. تسمه‌ه ا، یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی هستند. استفاده از آن‌ها، معمولا در بخش ظاهری محصولات کاربرد زیادی دارد.
خرید تسمهتسمه، برشی نواری‌شکل از فولاد است که وظیفه‌ی اتصال دو شَفت را به عهده دارد. استفاده از تسمه فولادی، در کاربردهایی مثل دستگاه‌های جابجایی مواد ، رواج زیادی دارد.
خرید چهارپهلو فولادیچهارپهلو فولادی، برشی میله‌ای از فولاد است. عرض و ارتفاع این مقاطع، تقریبا با هم مساوی است و طول زیادی دارند.
خرید تیرآهناستفاده از این مقطع فولادی، در صنایع عمران رواج زیادی دارد. استفاده از آهن برای افزایش مقاومت بنا، از دیرباز ، رایج بوده است. اما با استفاده از قوانین فیزیک ، اختراعی انجام شد که توانست رویای ساخت آسمان‌خراش‌ها را به حقیقت تبدیل کند. تیرآهن،‌ همان اختراع بود.
خرید نبشی نبشی، ساختاری شبیه به تیرآهن دارد. اما به جای این که شبیه به H باشد، شبیه به L است. استفاده از این مقطع فولادی هم ، بیشتر در صنایع ساختمانی دیده می‌شود.
خرید ناودانیناودانی هم یکی دیگر از مقاطع فولادی است که استفاده‌ی زیادی در صنعت عمران دارد. کاربرد این محصول را هم می‌توان در کنار تیرآهن و نبشی بررسی کرد. اما شکل ظاهری آن ، مانند U است.
خرید پروفیلاز لحاظ لغوی ، پروفیل یعنی ثابت بودن یک مقطع ، در یک طول مشخص. در بازار محصولات فولادی، پروفیل به محصولی اطلاق می‌شود که دارای شکل و ابعاد استاندارد باشد. از این رو ، بسیاری از انواع فولاد که در بالا بررسی کردیم ، می‌تواند زیرشاخه‌ی پروفیل باشد. استفاده از پروفیل‌ها ، از ساخت درب و پنجره گرفته تا کاربردهای پیچیده‌ی صنعتی ، رواج دارد. به طور کلی ، این مقاطع فولادی را به دو دسته‌ی پروفیل صنعتی و پروفیل ساختمانی تقسیم می‌کنند.

خرید آهن

بیشتر بخوانید : خرید آهن در تهران

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خرید آهن با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید آهن :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲122556161

 

راه های خرید آهن به چه صورت است؟

شما می توانید برای خرید آهن از شرکت تامین فولاد باختر ، به سه طریق تهیه آهن آلات خود را انجام دهید.

1- به صورت خرید حضوری در فروشگاه تامین فولاد باختر

2- به صورت تلفنی و ثبت سفارش از طریق تلفن با شرکت و کارشناس مربوطه

3- ثبت سفارش و خرید آهن آلات مورد نظر از وب سایت ما یعنی تامین فولاد باختر.

به راحتی محصولات خود را در فروشگاه ما سرچ کنید و در هر تعدادی که نیاز دارید ، بعد از پرداخت و ثبت سفارش ، تا تمام پروسه جمع آوری و ارسال آهن آلات به صورت کاملا حرفه ای و ایزوله صورت گیرد.

شرکت تامین فولاد باختر ، با داشتن سابقه دیرینه در حوزه تامین و فروش آهن آلات و انواع فولاد ، در تلاش است که بهترین خدمات ، بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه دهد تا اعتماد آن ها را جلب و مشتریانی وفادار برای خود داشته باشد.

خرید آهن

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خرید آهن با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : خرید تیرآهن در اصفهان

شماره تماس جهت خرید آهن :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | 02122556161

آخرین محصولات تامین فولاد باختر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین‌ها


بتن خود متراکم چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • بتن خود متراکم چیست؟

  بتن خود متراکم (SCC) بتنی است با کارایی بالا که قادر است تحت وزن خود و بدون انجام هیچ گونه عملیات متراکم ...

  علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟

  تشریح دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی و در شرایط رکودی آخرین به روز رسانی ۹۸/۱۱/۰۷ جواب : کمبود آهن ...

  میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد
 • 13
 • آگوست
 • میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد

  میلگرد چیست؟ میلگرد یا آرماتور، فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

  آدرس

  پاسداران، خیابان گلنبی، پلاک 41، واحد 10

  پست الکترونیک

  steelbakhtar@yahoo.com