ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

خرید فولاد

خرید فولاد

خرید فولاد

از دغدغه برخی افراد در صنایع مهم و حساس ، خرید فولاد با کیفیت مناسب و در شکل و مقدار متناسب با نیاز خود است. مهم ترین مسئله این است که در مسائلی چون آشنایی با انواع صنایع و محصولات فولادی ، کاربرد ها و اندازه های آن ها است. از آلیاژ فولاد در بسیاری از صنایع ساختمان سازی ، ماشین سازی ، کشتی سازی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از افراد که درباره این کلید واژه سرچ کردند ، اطلاعات کمی در خود حوضه فولاد دارند و نیاز است که اطلاعات خویش را در این زمینه در جهت خرید فولاد ، افزایش دهند.

اما در این مقاله قرار است به این بپردازیم که اصلا در خرید آلیاژ باید چه نکاتی را رعایت کنیم ، چند نوع فولاد داریم و با برخی از پر کاربرد ترین های فولاد و استیل در صنایع مختلف را برای شما بازگو کنیم. پس حتما این مقاله را تا آخر بخوانید و آن را برای کسانی که در حوضه های پر مصرف و پر خرید فولاد هستند باز نشر دهید.

بیشتر بخوانید : خرید آهن در مشهد

خرید فولاد

آخرین مقالات تامین فولاد باختر

قبل از خرید فولاد بدانید اصلا فولاد از کجا آمده!

ببینید دوستان ، فولاد به طور کلی ، عنصر خالصی نیست که بتوان آن را در جدول تناوبی قرار داد. فولاد آلیاژی است که از مقدار زیادی از خود آهن ساخته می شود. بعد از استخراج آهن از معدن ، آن را به کارخانه های ذوب آهن می برند. سپس آن را با کک از طریق دمای بالای ذغال ها حرارت می دهند. تا دمای حدود 700 تا 1000 درجه سانتیگراد. تا کک تخلخل یابد و سپس کربن های آهن را برای فرآیند آماده می کند. از طریق ذوب شدن کامل آهن ، ناخالصی های متفاوتی از آن خارج می شود همچون خود کربن ، سیلیکات ها ، فسفر و …

سپس تازه ما به آهن خام یا همان شمش آهن پس از سرد شدن میرسیم و بایستی آن را به فولاد تبدیل کنیم. اما چطور؟ خب در حین پخته شدن آهن با ترکیب بیشتر کربن ، فولاد بدست می آید. البته به طور کلی به فلزی که از ترکیب دو نوع عنصر باشد را آلیاژ می گویند. ولی در نظر داشته باشید که در ساخت و خرید فولاد ، ما فقط یک نوع فولاد نداریم. افزودن عناصر دیگر به فولاد خواص مختلفی به آن می بخشد, مثلاً کروم و نیکل, فولاد را ضد زنگ می کنند, منگنز سختی فولاد را بالا می برد, نیکل مانع از خوردگی فولاد می شود و تنگستن استحکام فولاد را افزایش می دهد.

پس به طور کلی حین خرید آهن به اینکه اصلا فولاد ما از چه نوع ترکیبی است دقت داشته باشیم که اسم های بسیار مختلفی دارد مانند ، ck20 ، ck30 ، ck45 و …

اما دسته بندی درست و به ترتیب آن را قبل از خرید فولاد باستی بدانید و بشناسید که به چه شکل است.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در انواع آهن های موجود در فروشگاه تامین فولاد باختر ، فقط با ما تماس بگیرید.
بیشتر بخوانید : خرید تیرآهن در اهواز

شماره تماس جهت خرید فولاد

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | 02122556161
 

خرید فولاد

دسته بندی اولیه در خرید فولاد

در این قسمت ار خرید فولاد و دسته بندی های آن از نوع میزان کربن اشاره داریم. به این صورت که نسبت به میزان کربن در آن ها استحکام و میزان کربن موجود در آن متغیر است.

 • خرید فولاد کم کربن

در این دسته از فولاد ها ساخته شده ، میزان کربن کمتری مورد استفاده قرار داده شده که حدود این میزان بین 20 تا 25 صدم درصد است. این میزان بعد از خرید فولاد در حین جوشکاری به شما ثابت خواهد کرد که جوش زدن و لحیم کاری این نوع فولاد سخت نیست و براحتی جوش می خورد. بیشترین سهم تولید از فولاد متعلق به این نوع از دسته بندی است.از این نوع فولاد ، برای حوزه های ساختمان سازی ، خودرو سازی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

 • خرید فولاد با کربن متوسط

میزان استفاده شده از کربن در این فولاد حدود 0.25 تا 0.65 درصد است که باعث شده استحکام بیشتری داشته باشید و بر روی آن کمتر بتوان از کار های حرارتی روی آن انجام داد. از این نوع فولاد در تولید ریل راه آهن و ، میل لنگ خودرو ، چرخ دنده و برخی از پیچ و مهره ها استفاده می شود.

 • خرید فولاد پر کربن

این نوع فولاد جرم بیشتری از کربن را در خود جای داده و باعث شده که استحکام فوق بالایی داشته باشه. میزان کربن موجود در آن حدود 0.6 تا 1.4 درصد است.این نوع فولاد از سخت ترین فلزات است و از طرفی باعث شده که جوش پذیری کمتری نسبت به بقیه فلزات و فولاد های کم کربن تر است. از این نوع فولاد در ساخت تیغه های تیز ، فنر و اره های خاص استفاده می شود که در طول زمان سایش کمتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید : خرید آهن در تهران

خرید فولاد

اینجا دسته بندی خاصی از فولاد را داشتیم که از طریق میزان کربن و جرم آن در فولاد ، باعث شده که استحکام های متفاوتی داشته باشد و از طرفی خواص جوش پذیری و چکش خواری آن متغیر می شود. یکی از مهم ترین معیار های خرید فولاد این است که نسبت به نیاز کاریتان و کاری که میخواهید انجام دهید ، فولاد مورد نظر را تهیه کنید تا در آینده دچار مشکل استحکام پایین ، یا جوش پذیر نبودن نشوید.

دسته بندی ثانویه در خرید فولاد

این دسته بندی شامل انواع فولاد از نظر کاربرد است که همواره در خرید فولاد ، بیشتر به این طریق و در درصد و معیار بالا خریداری می شود. معمولا هر کدام از کاربرد های زیر در مدل ها و مشخصات ریز و درشت بیشتری هستند که نیاز است در حین خرید فولاد نسبت به نیاز خود و جایی که در آن کاربرد دارد ، در مشخصات مربوطه خریداری شود. در ادامه به تعدادی از این دسته بندی ها خواهیم پرداخت.

خرید فولاد ضد مغناطیس

این نوع از دسته فولاد ها ، میزان قابل توجه منگنز در ساختار پایه آن دارد که باعث ایجاد شدن این خاصیت در آن ها می شود. این ساختار و خاصیت باعث شده تا در لوازمی چون ، ظروف دکوراتیو و غذا خوری ، قطب نما و حتی در ساعت کاربرد خوبی داشته باد.

خرید فولاد ضد زنگ

مقاوت این نوع از فولاد در برابر زنگ زدگی و همچنین خودرگی و ضربه بسیار بالا است. همچنین مقاوت بالای این فولاد در برابر مواد های اسیدی و بازی بسیار گوشزد است بسیار پر کاربرد است. وجود عناصری مانند مولیبدن, کروم و نیکل مانع از خوردگی این فولاد در محوطه های آلاینده در خورندگی می شود. در برخی از فولاد های ضد زنگ ، از آن به فولاد نسوز هم یاد می شود که دلیل آن وجود کروم در ساختار است که در کل باعث افزایش کارایی مکانیکی می شود که مقاوت بالایی در شرایط مختلف ایجاب می سازد. از این فولاد در ساخت کوره های حرارتی و بویلرها نیز استفاده می شود.

خرید فولاد

خرید فولاد ساختمانی

از این دسته فولاد به شکل و اشکال مختلف در درجه های متفاوت 1 ، 2 و 3 به فروش می شود که شما با خرید فولاد از این دسته اگر در حوزه ساختمان سازی هستید ، به استحکامات آن اضافه می کنید. از فولاد ساختمانی در ساخت سازه های فولادی, نرده ها, توری ها و … استفاده می شود.

خرید فولاد فنر

فولاد فنر دارای خاصیت الاستیسیته است که باعث شده در سایش و مقاومت بالا گوشزد باشد و در کنار آن از قابلیت ارتجاعی و کشش بالایی برخودار باشد. این خاصیت هم به خاطر وجود سیلیسیم در ساختار فولاد است. از این نوع فولاد در ساخت فنر های ، مخروطی ، استوانه و … استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : خرید فولاد در اصفهان

خرید فولاد نیتروژنه

در ساخت فولاد نیتروژنه یا ازته شده از عناصر کروم, مولیبدن و آلومینیوم استفاده می شود. میزان جذب ازت در این فولاد به قدری است که با لایه که در روی خودش دارد میتوان آن را با ازت پوشید تا استحکام آن چند برابر شود. در ضمن از این نوع فولاد در حوضه های ساخت توربین و سوپاپ خودرو های موتور احتراقی بسیار کاربرد دارد.

خرید فولاد جوشکاری

این فولادها از قابلیت مطلوبی برای جوشکاری برخوردار هستند و در تولید اگزوز, شاسی خودرو و تاسیسات نقاله استفاده می شود.

خرید فولاد بهسازی شونده

این فولاد در ساخت قطعاتی که در برابر ضربه قرار می گیرند از جمله میل گاردان و میل لنگ های خودرو های موتور احتراقی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید فولاد

خرید فولاد کربوریزه

این فولاد برای ساخت قطعاتی نظیر چرخ دنده ها, مفصل ها, پین ها, وسایل اندازه گیری و … که مغزی نرم اما سطحی سخت دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید فولاد ورق سازی

از نوع پر کاربرد و پر خرید فولاد می توان به فولاد ورق سازی اشاره کرد. این نوه فولاد به چهار دسته ظریف ، متوسط ، خشن و دیگ سازی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی از سه دسته اول در ساخت تسمه و از ورق دیگ سازی برای ساخت دیگ های بخار مورد استفده قرار می گیرد.

خرید فولاد ابزار

این نوع فولادها در ساخت ابزارهایی نظیر قیچی, چکش, مته و سنبه ماتریس استفاده می شود. همانطور که از ابزار های نام برده می توان فهمید ، این نوع فولاد استحکامی در حد برش و کم و قط کردن دارد. این خاصیت در ساختار فولاد از طریق عناصری مانند کروم , وانادیوم , نیکل , مولیبدن و تنگستن در آن است.

همواره در خرید فولاد دسته بندی های متفاوت تری داریم که با نام پر کاربرد آن سرکار هستیم که در این مقاله گنجایش آن را ندارد که اعریف کنیم. به طور کلی در خرید فولاد به این نکات اولیه رسیدیم که فولاد ها نسبت به دسته بندی های اولیه و ثانویه در موارد زیر متغیر هستند که دست کارفرمایان ، سازنگان و تولید کننده گان را باز تر گذاشته اند.

 • شکل پذیری بسیار بالا
 • هدایت گرما خوب
 • دوام بسیار بالا
 • ضد زنگ
 • ضد خوردگی
 • انعطاف پذیری بالا
 • استحکام و کششی بالا

بیشتر بخوانید : خرید انواع میلگرد

خرید فولاد

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در انواع آهن های موجود در فروشگاه تامین فولاد باختر ، فقط با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت خرید فولاد

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱22556161

خرید فولاد از جنس استیل

از معروف ترین نوع فولاد که در صنایع ساخت دستگاه مواد غذایی ، دستگاه های داروسازی و مخازن مواد خوراکی استفاده می شود ، استیل است که همان فولاد با روکش های خاصی هستند. در خرید فولاد و استیل این را در نظر داشته باشید که ممکن است که فقط ورق ساده ای از آهن را با آبکاری روکشی از فولاد به آن زده باشد و یا اینکه کاملا از جنس فولاد باشد. به هر حال هر کدام از استحکام بالایی برخودار هستند و زیاد فرقی با هم نمی کنند. همچنین این نوع از فولاد در شکل های ورق ، تیر و لوله ها در قطر و اینچ های متفاوت فروش دارند. از استیل میتوان به برخی از ظروف در خانه مانند ، قابلمه ها ماهی تابه های استیلی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : تیرآهن چیست؟ بررسی انواع تیرآهن

می توان گفت که استیل سهم بسیار بزرگی از فروش فولاد را به خود اختصاص داده و همانطور که گفته شده در اشکال و خاصیت های متفاوت عرضه می شود. در خرید فولاد و استیل این را در نظر داشته باشید که ، برای جوش دادن فولاد و استیل با دستگاه های جووش خاصی کار می کنند به نام جوش آرگون. از جوش آرگون برای جوش دادن و لهیم کاری آلومینیوم هم استفاده می شود.

خرید فولاد

قبل از خرید فولاد بهتر است بدانید که …

در این قسمت از مقاله خرید آهن برای شما 5 مورد را آماده کردیم تا با طریق آن بتوانید بهترین خرید آهن خود را تجربه کنید.

 1. کسب دانش در حووه انواع فولاد و ویژگی های کلی آن ها در حوزه و حیطه کاریتان
 2. درخواست مشاوره از مشاوران و کارشناسان حوزه کاری خود و یا فروشگاه آهن مورد نظر
 3. تعیین میزان و مقداری که به فولاد نیاز دارید ، نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید
 4. نهایی کردن تعداد و قیمت به صرفه نسبت به کیفیت درخواستی در خرید آهن آلات
 5. تطابق دادن فاکتور خرید با لیست خرید خودتان نسبت به محصولاتی که در خرید فولاد دریافت کردید
 6.  

خرید فولاد

راه های خرید فولاد به چه صورت است؟

شما می توانید برای خرید فولاداز شرکت تامین فولاد باختر ، به سه طریق تهیه فولاد خود را انجام دهید.

1- به صورت خرید حضوری در فروشگاه تامین فولاد باختر

2- به صورت تلفنی و ثبت سفارش از طریق تلفن با شرکت و کارشناس مربوطه

3- ثبت سفارش و خرید فولاد مورد نظر از وب سایت ما یعنی تامین فولاد باختر.

بیشتر بخوانید : انواع تیرآهن چیست؟

به راحتی محصولات خود را در فروشگاه ما سرچ کنید و در هر تعدادی که نیاز دارید ، بعد از پرداخت و ثبت سفارش ، تا تمام پروسه جمع آوری و ارسال فولاد مورد نظر به صورت کاملا حرفه ای و ایزوله صورت گیرد.

شرکت تامین فولاد باختر ، با داشتن سابقه دیرینه در حوزه تامین و فروش آهن آلات و انواع فولاد ، در تلاش است که بهترین خدمات ، بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه دهد تا اعتماد آن ها را جلب و مشتریانی وفادار برای خود داشته باشد.

خرید فولاد

آدرس و اطلاعات تماس :

۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | 02122556161
 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین‌ها


بتن خود متراکم چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • بتن خود متراکم چیست؟

  بتن خود متراکم (SCC) بتنی است با کارایی بالا که قادر است تحت وزن خود و بدون انجام هیچ گونه عملیات متراکم ...

  علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟
 • 13
 • آگوست
 • علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟

  تشریح دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی و در شرایط رکودی آخرین به روز رسانی ۹۸/۱۱/۰۷ جواب : کمبود آهن ...

  میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد
 • 13
 • آگوست
 • میلگرد چیست؟ انواع و مشخصات میلگرد

  میلگرد چیست؟ میلگرد یا آرماتور، فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  ۰۹۱۲۱۴۶۹۰۷۲ | ۰۲۱۲۶۷۲۰۹۵۰

  آدرس

  پاسداران، خیابان گلنبی، پلاک 41، واحد 10

  پست الکترونیک

  steelbakhtar@yahoo.com